pondělí, 19 prosinec 2016 15:39

19. prosince 2016

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Teď se se mnou pravděpodobně většina z vás přestane kamarádit, ale já to stejně řeknu.

Své mládí jsem prožil v oněch již dávno zapomenutých dobách, kdy ještě vánoční stromečky dětem nosil Ježíšek. A nezanedbatelná část kouzla Vánoc spočívala i v čekání a nenápadné snaze zjistit přes matné sklo zamknutých dveří obývacího pokoje, jestli si na nás Ježíšek letos vzpomněl. A tohle se, přátelé, s železnou pravidelností rok co rok dělo čtyřiadvacátého prosince. Ani o den dříve, ani o den později.

Tudíž je zcela mimo mé chápání nová móda zdobení stromečků o třetí či dokonce druhé adventní neděli. Nejpozději týden před Štědrým večer jsou všechny Facebooky plné fotek nastrojených stromečků. Uniklo mi něco? Nějaké komerční rááádio vyhlásilo soutěž o nejdříve vyzdobený stromeček? A stačí mít jenom ten stromek, nebo pro výhru to musí být i s večeří a rozdáváním dárků? A začíná se každý rok od nuly, nebo to musí být vždy dříve, než v předchozích letech? 

Pokud tomu někdo rozumíte, mohl byste mi to, prosím, vysvětlit? A nebo víte co? Nic mi nevysvětlujte, nechci to vědět. Já vím, že změna je život, ale v tomto jsem silně konzervativní a k nám bude Ježíšek už navždy chodit 24. prosince, i kdyby všichni kolem stromky odstrojovali koncem října, aby se stihli v půlce prosince vypravit na dovolenou u moře.

 

Přečteno 1142 krát Naposledy změněno pondělí, 19 prosinec 2016 16:04

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • ESB Bullion

  Martin 26.11.2020 10:33
  Odp.: Kvasnice
  Přiznám se, že si to pivo už vůbec nevybavuju. Takže je to na tobě :) P.S. Myslím ale, že mi moc ...
   
 • ESB Bullion

  Štěpán 26.11.2020 10:23
  Kvasnice
  Ahoj, chystám se vařit něco podobného a měl jsem vybrané tyto kvasnice. Ale po přečtení tvého příspěvku ...
   
 • Kyvety a "kegerátor"

  Martin 09.11.2020 17:06
  Odp.: PÁRTY SOUDKY
  To už je tak dlouho, že absolutně netuším...