pátek, 15 duben 2016 11:16

Svítá - 15. dubna 2016

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Člověk nestačí žasnout, jak jsou někteří SPAM roboti inteligentní.

Mapu domácích pivovarů se proti nim snažím co nejvíce zabezpečit. Nakonec to dospělo do stavu, kdy neregistrovaný uživatel nemá právo udělat jakoukoliv změnu / vložit příspěvek / komentář / ..., prostě nic, jenom číst. A registrační proces mám, řekl bych, ochráněn poměrně dobře.

Po zaregistrování nového uživatele je pokaždé automaticky zkontrolována (mimo jiné) IP adresa, e-mail a uživatel je prověřen na stránkách StopForumSpam a SpamCop. Když projde sítem všech kontrol, vytvoří se nový účet, který je ale zablokovaný. K jeho odblokování dojde až v okamžiku, kdy žadatel klikne na odkaz v e-mailu, který mu dorazí po úspěšné registraci.

No a co čert nechtěl, zrovna včera večer (ano, byl čtvrtek, což znamená squash a hospoda, takže jsem ani nebyl u počítače) během pár sekund tuto několikavrstvou ochranu prolomili hned tři roboti, úspěšně se zaregistrovali, přihlásili a okamžitě začali vytvářet nové příspěvky na fóru. Příspěvky to byly dlouhé, anglické, krásně naformátované a nic nenasvědčovalo tomu, že by je nepsal člověk. Asi bych si toho ani nevšiml, kdyby jich nebylo tolik. Až v ten okamžik jsem si je začal pořádně číst a zjistil jsem, že vlastně nedávají žádný smysl, jenom se pokaždé někde v textu skrýval odkaz kdoví na co (neklikal jsem).

Takže jsem přidal další ochranu k registraci - Project Honey Pot. A na stránky jsem rozmístil „pastičky“ na roboty (části kódu, které jsou pro roboty „lákavé“, ale běžnému uživateli zůstanou skryté), které pomáhají dále aktualizovat a zlepšovat databázi HoneyPot.

A jestli ani tohle nezabere, tak už nevím...

 

 

Přečteno 1176 krát Naposledy změněno pátek, 15 duben 2016 11:45

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Počasí

Reklama

Poslední komentáře

 • Kölnisch Wasser No.1

  Bill 12.07.2020 19:49
  ??
  Srovnávat Karlovacko a Koelsch no kdepa asi asi soi soudruzi z endéer udělali chybu??
   
 • Konečné(?) řešení kvasné nádoby

  Martin 29.06.2020 13:02
  Odp.: CC
  Nevím, šel jsem do obchodu s tím kohoutem a zkoušeli jsme... Neměřitelný (pokud plyn uniká ventilem ...
   
 • Konečné(?) řešení kvasné nádoby

  Dan 29.06.2020 12:33
  CC
  Ahoj, planuju upgrade po tvem vzoru. Mel bych nekolik dotazu: Prosim jaky je typ te rychlospojky(resp ...