pátek, 17 duben 2015 09:10

17. dubna 2015

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Proč se pokaždé musí najít nějaký PITCHUS, který se narve k expresní pokladně s nejnapěchovanějším vozíkem, jaký si jen lze představit?

Čímž pádem se rychlofronta - plná lidí chvátajících do práce - totálně zastaví. Nehledě na to, že i ten odkládací pultík je dimenzován zhruba na dva rohlíky plus rajče, ne na měsíční nákup pro pětičlennou rodinu. A abychom z toho nevyvázli tak lehce, ukázalo se, že pan Pitchus měl jenom stravenky, ze kterých za živý prase nebyl schopen sestavit dlužnou částku.


Ale abych jenom nekňučel - dnes jela ve vlaku skupinka středoškolských dětí, kteří se horečnatě učili dějepis. Vypadalo to na nějaké brutální zkoušení hned první hodinu. Urputně se bojovaly koaliční války, vyháněli Napoleónové na Elby, budovaly a zanikaly republiky. V tom se ale nad mnohohlasý proud jmen, dat a míst povznesl zoufalý chlapecký výkřik. „Kolik tam těch Ludvíků ještě je, doprdele, tenhle už je vosumnáctej!"

Tady už bych mohl skončit, ale nedalo mi to a na mobilu jsem si milého Ludvíčka vyhledal. Do Googlu jsem zadal „ludvik iixx" (neptejte se mě, jakým způsobem jsem odvodil tu římskou číslici) a tradá - obrovské překvapení, jako hned první odkaz na mě vyskočil článek s názvem Louis XVIII of France.

(funguje to jen v anglickém prostředí, zkoušel jsem to ještě v práci z českého prohlížeče a nezabralo to)

To, že Google pochopí, že „ludvik" by mohl být „Louis", to ještě chápu, ale že dokázal přeložit chybnou číslovku „iixx" na "XVIII", to mně skutečně zarazilo.

 

Přečteno 1474 krát Naposledy změněno pátek, 17 duben 2015 10:05

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Reklama

Poslední komentáře

 • Nucené sycení

  Martin 11.12.2020 11:01
  Odp.: Ležení
  CO2 musí být připojené tak dlouho, dokud není pivo nasycené. Kvedláním kyvetou řipojenou na CO2 ...
   
 • Nucené sycení

  Robert 10.12.2020 22:33
  Ležení
  Zdravím, chci se zeptat jestli to pak necháváš ležet i s připojeným co2 ? Nebo se to nasytí a pak se ...
   
 • ESB Bullion

  Martin 26.11.2020 10:33
  Odp.: Kvasnice
  Přiznám se, že si to pivo už vůbec nevybavuju. Takže je to na tobě :) P.S. Myslím ale, že mi moc ...