úterý, 06 březen 2018 10:06

Tilt Brewometer a občasné výpadky měření

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Častá stížnost majitelů „měřítka“ Tilt Brewometer je, že občas přestane přenášet data.

My modří jsme se s tím problémem už dávno úspěšně vypořádali. I nějaké návody na FaceBooku jsme zveřejnili, ale jelikož vyhledávání na této sociální síti připomíná spíše demo na předpeklí, zveřejním své poznatky i zde.

Zpočátku mi Tilt fungoval naprosto bez problémů. Používal jsem jej se stařičkým Android tabletem, který jsem uzmul dětem. Po několika bezproblémových várkách, během kterých se po tabletu nikdo nesháněl, jsem se rozhodl přístroj vyčistit. Odinstaloval jsem všechny omalovánky, mluvící koťátka, karty, farmy a vláčky, aktualizoval jsem systém, vymazal fotky, pohádky a písničky a v ten moment synchronizace dat z Tiltu přestala fungovat.

Docela dlouho mi trvalo, než jsem objevil příčinu - tablet se totiž po určité době nepoužívání uspí (poznámka: každý výrobce to asi bude mít nastavené trošku jinak, ale v mém konkrétním případě to tak bylo) a tím pádem přestane reagovat na data z Tiltu posílaná přes Bluetooth. Dokud byl tablet naládovaný hrami neustále běžícími na pozadí, k uspávání zřejmě nedocházelo.

 

Zabraňte uspávání tabletu (či mobilu)

Takže po chvíli hledání jsem na Google Play objevil šikovnou náhradu agresivních her - aplikaci Wake Lock - PowerManager.

U ní jsem si nastavil, aby se spouštěla po restartu tabletu (není to nezbytně nutné, ale aspoň nemusíte neustále přemýšlet, jestli aplikace běží a jestli vám bude Tilt fungovat). Ale hlavně jsem zaškrtnul možnost PARTIAL_WAKE_LOCK, která zajistí, že obrazovka tabletu se bude i nadále vypínat, přičemž všechny funkce potřebné pro synchronizaci dat budou neustále dostupné.

 

Restartujte aplikaci

Přes to všechno se po několika dnech měření občas stává, že Tilt přestane data synchronizovat (viz obrázky v galerii). Někdy se jedná třeba jen o pár měření, jindy se může synchronizace zastavit úplně. Nevím, jestli je to způsobeno starým tabletem či chybou aplikace, nicméně podařilo se mi to vyřešit pravidelným restartem synchronizační aplikace Brewometer. V naprosté většině případů dokáže aplikace běžet bez problémů několik dnů, ale já ji preventivně restartuji každý večer a od té doby mám klid.

Poznámka: někteří uživatelé zmiňují, že musí restartovat i WiFi, Bluetooth, případně i celý tablet, ale já jsem takové problémy nezaznamenal. Nicméně nutnost restartu WiFi či Bluetooth bych spíš tipoval na problém konkrétního zařízení, nikoliv aplikace...

 

Přečteno 949 krát Naposledy změněno úterý, 06 březen 2018 10:57

Související položky (podle značky)

Komentáře   

Ilja
0 # BrewstatIlja 2019-05-12 11:46
Dobry den,

Posilate data z Tiltu do nejakeho cloudu? Snazim se zprovoznit ukladani do brewstat.us, ale nechapu, proc na webu nic se nezobrazuje. Vytvoril jsem na webu Tilt, dal to apky Filtu adresu z profilu brestat.us, odskrtnul "Check here to start logging data to the Cloud". Zobrazilo se v apce "success", ale na webu porad nic.

Asi musim vytvorit na webu varku, ale k tomu po me chce XML, coz nemam.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Ilja
0 # Odp.: BrewstatIlja 2019-05-12 12:43
Problem je vyresen. Zjistil jsem ze brewstat chce XML s receptem, coz nemam. Zatim budu posilat data do Google Sheets, coz pro me dostacujici.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Martin
0 # Odp.: BrewstatMartin 2019-05-13 08:43
Já data posílám jenom na Google :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Ilja
0 # Odp.: Tilt Brewometer a občasné výpadky měřeníIlja 2019-05-15 10:06
Aha, super =)

Ted mam novy problem. Dal jsem Tilt do kublu kohoutkove vody pri teplote 16.7 stupnu a ukazoval mi SG 1.008. Postupne kupodivu hustota vystoupala na 1.012 (za teploty 18.3).

1. Neni to nejak nelogicke, ze hustota se zvysila pri zvyseni teloty? A hlavne, ze zmena teploty je minimalna, ale hustota se zmenila viditelne.

2. Je Tilt kalibrovany na nejakou konkretni teplotu jako normalni hustomer? Nebo prepocitava s ohledem na teplotu? Je elektronicky, takze by mohl to umet. V navodech nebo na webu jsem toto nenasel. :(

Dekuju predem!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Martin
0 # Odp.: Tilt Brewometer a občasné výpadky měřeníMartin 2019-05-15 10:20
Čerstvá voda z kohoutku? Nemůžou měření ovlivnit bublinky?

tilthydrometer.com/pages/faqs
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Prohledávání článků

Počasí

Reklama

Poslední komentáře

 • Konečné(?) řešení kvasné nádoby

  Martin 29.06.2020 13:02
  Odp.: CC
  Nevím, šel jsem do obchodu s tím kohoutem a zkoušeli jsme... Neměřitelný (pokud plyn uniká ventilem ...
   
 • Konečné(?) řešení kvasné nádoby

  Dan 29.06.2020 12:33
  CC
  Ahoj, planuju upgrade po tvem vzoru. Mel bych nekolik dotazu: Prosim jaky je typ te rychlospojky(resp ...
   
 • Konečné(?) řešení kvasné nádoby

  Martin 29.06.2020 09:02
  Odp.: Tri clamp rozmer
  Tři palce. Ne.